بسیاری از ما هر روز آب و هوا را بررسی می‌کنیم. این‌که امروز هوا چقدر گرم یا سرد خواهد بود یا این‌که آیا روز‌های آینده برای مسافرت آب‌ و هوایی مطبوع خواهند داشت، برای خیلی‌ها اهمیت دارد. پس بهتر است کاری را که هر روز برای بررسی هوا انجام می‌دهیم را تبدیل به یک فعالیت سرگرم‌کننده کنیم. امروزه وب‌سایت‌ها و  برنامه‌های زیادی وجود دارند که می‌توان از طریق آن‌ها از وضعیت آب و هوا با خبر شد. بیشتر ما به سایت‌هایی برای هواشناسی مراجعه می‌کنیم که از از نگاهمان جذاب‌تر هستند، اما راه‌های خنده‌دارتری هم برای آگاهی از آب و هوا وجود دارد. جای تعجب ندارد که چرا هنوز هم مردم به ساخت وب‌سایت‌های هواشناسی ادامه می‌دهند، چرا که این نوع از سایت‌ها همواره برای مردم جذاب است. در اینجا ۵ راه جالب برای آگاهی از وضعیت آب و هوا را معرفی می‌کنیم.

 Meowser: یک برنامه هواشناسی برای اندروید و IOS همراه با تصاویر متحرک گربه

شما می‌توانید از وضعیت هوا مطلع شده و تصاویری متحرک (GIF) از گربه‌ها ببینید. این یک برنامه تر و تمیز و جالب برای مرور آب‌ و هوا است که هر روز تصاویری متحرک را برای شما به نمایش می‌گذارد. شما می‌توانید این تصاویر را کپی کرده و بعدا در شبکه‌های اجتماعی از آن استفاده کنید. درست است که این روشی ساده است، اما می‌تواند یک راه ساده برای شاد کردن شما در اول صبح باشد. این برنامه را از دست ندهید.

weather

 

 Graph.no: دریافت وضعیت آب و هوا با نوشتن خط فرمان

اگر گربه‌ها شما را خوشحال نمی‌کنند، ممکن است با روش کدنویسی بیشتر ارتباط برقرار کنید. اگر شما به دنبال چیزی متفاوت هستید، این سرویس آب و هوا مخصوص شما است. تنها لازم است که پنجره فرمان را باز کرده و دستور Tehran@graph.no را تایپ کنید. در اینجا اسم شهر مورد نظر خود را جایگزین کلمه تهران کنید. بعد از تایپ این دستور، شما سریعا وضعیت آب و هوای شهر خود را دریافت خواهید کرد.

 

weather

این برنامه روی ویندوز، لینوکس و مک کار می‌کند. توصیه می‌شود که حتما این برنامه را امتحان کنید چرا که روشی سریع است و علاوه بر آن شما می‌توانید دستورات مختلفی را تایپ کرده و اطلاعات مربوط به آن دستورات را دریافت کنید. مثلا با نوشتن o:Tehran@graph.no شما یک خط از خلاصه شرایط آب و هوایی موجود در شهر مورد نظر خود را دریافت خواهید کرد.

Weather From: گزارش آب‌ و هوا توسط یک مادربزرگ پر حرف

ملاقات بستگان پرچانه شاید برای عده‌ای جذاب باشد، کاری که دقیقا برنامه Weather From انجام می‌دهد. شما خلاصه‌ای از وضعیت آب و هوای موجود را دریافت می‌کنید، البته با کمی طنز، چون کسی که این اخبار را برای شما بیان می‌کند یک فرد سالخورده است.

weather

حرف‌هایی که این مادربزرگ می‌زند، پر آب و تاب و گاهی غیر مودبانه است ولی این روش خوبی برای سرحال شدن در اول صبح است. این برنامه شاید برای همه مناسب نباشد اما ممکن است که شما آن‌را بپسندید. پس بهتر است که آن‌را امتحان کنید.

Should I Get Up:  ساده‌ترین سایت برای آگاهی از آب و هوا 

بعضی اوقات مطلع شدن از آب و هوا تنها به یک منظور است؛ آیا هوا ارزش از خواب برخاستن و ترک کردن رختخواب را دارد؟ تلاش این سایت عمدتا برای پاسخ دادن به این سوال است. اما علاوه بر این‌کار اطلاعات بسیاری را به شکلی جذاب به شما ارائه می‌دهد. این سایت نمودار‌هایی که باد، باران و زمان باقی‌مانده تا طلوع آفتاب را نشان می‌دهد، را شامل می‌شود. این سایت می‌تواند home page  کامپیوترتان باشد، بهتر است نگاهی به آن داشته باشید چون احتمالا آن‌را دوست خواهید داشت.

weather

Moon Giant : پی ببرید که ماه در چه وضعیتی است

آخرین باری که به ماه توجه کرده‌اید، چه زمانی بوده است؟ اگر مدت زیادی از آن زمان می‌گذرد، زیاد خوشایند نیست، چرا که در بسیاری از موارد اولین تقویم بشریت براساس این سنگی که به دور سیاره ما می‌چرخد، بوده است. اگر می‌خواهید که با ماه در ارتباط باشید، وب‌سایت Moon Giant را از دست ندهید. شما در این وب‌سایت می‌توانید از وضعیت هر لحظه ماه باخبر شوید و در کنار آن اطلاعات بسیاری به دست آورید.

weather

برای شما پنج سایتی که ایده‌ای بیش از اطلاع‌رسانی آب و هوا را داشتند، معرفی کردیم. اما این موارد تنها راه‌های جالب آگاه شدن از وضعیت هوا نیست. شما از چه برنامه یا وب‌سایتی استفاده می‌کنید؟تاريخ : جمعه 15 مرداد 1395برچسب:, | | نویسنده : مقدم |
صفحه قبل صفحه بعد